Potrójne święto

Poniedziałek 16 października 2023 był okazją do obchodzenia trzech ważnych wydarzeń dla naszej społeczności szkolnej

Pierwszym z nich był Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie i przedszkolacy w sposób pełen humoru, ale też artyzmu przedstawili szkolne życie. Tańce i odegrane scenki wywołały podziw i śmiech pośród zgromadzonych widzów. Kilkoro nauczycieli oraz pracowników otrzymało nagrody dyrektora w uznaniu swojej pracy. Gościliśmy z tej okazji w naszej szkole byłych nauczycieli, pracowników oraz dziadków i rodziców dzieci.

Akademia była tym bardziej uroczysta, że zbiegła się z pożegnaniem nauczycielki odchodzącej na emeryturę – pani Beaty Matyjaszczyk, która przepracowała w naszej szkole kilkadziesiąt lat. Praca p. Beaty wpływała na oblicze turewskiej placówki i pozostawiła mocny ślad w tworzącej się historii naszej szkoły i przedszkola. Składamy Pani serdeczne podziękowanie, wyrazy szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną, za przyjazny i życzliwy stosunek, którymi każdego dnia obdarowywała swoich wychowanków. Szkoła pożegnała kolejną nauczycielkę, która była ikoną naszej placówki. Z życzeniami zdrowia i realizacji swoich planów mówimy: do widzenia!

Ostatnim, ale dla wielu istotnym powodem spotkania był przeżywany w tym roku jubileusz 55-lecia istnienia naszego budynku szkolnego. Po krótkim wstępie pani kierownik, głos zabrał pierwszy dyrektor i można powiedzieć budowniczy p. Edmund Wesołek. Wspomniał początki funkcjonowania szkoły w obecnym miejscu oraz kilka anegdot z tym związanych.

Wspólne spotkanie było okazją do skosztowania urodzinowego tortu oraz długich rozmów.

Wszystkich nas – nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców – to miejsce łączy.