Gminny Konkurs Matematyczny SUPERMATEMATYK 2024

25 kwietnia 2024 roku w Szkole Filialnej w Turwi odbyła się XIV edycja gminnego konkursu matematycznego. Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych do konkursu zgłosiło się 14 uczestników – uczniów klas trzecich z Bonikowa, Starego Lubosza, Starych Oborzysk, Racotu i Turwi.
Uczniowie rozwiązywali zadania o trzech stopniach trudności. Mieli do wyliczenia 15 zróżnicowanych zadań w ciągu 45 minut.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

1. Joanna Łabędzka
  2. Krystyna Krystek
  3. Izabela Kędziora
  4. Filip Michałkowski
  5. Wojciech Hetman

Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych wyłoniono następujących laureatów:

• I miejsce i tytuł „SUPERMATEMATYK 2024” uzyskując 25 punktów zdobył uczeń Aleksander Hetman  ze SP w Racocie;
  • II miejsce – Antoni Woźniak 24 p. ze SP w Starych Oborzyskach;
  • III miejsce- Zofia Pogorzelska 21 p. ze SP w Starym Luboszu .

Naszą szkołę reprezentowali: Marcelina Żak, Fabian Kuśnierek i Wojciech Konieczny. Słodki poczęstunek w postaci rogalików przygotowali pracownicy szkoły.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. SUPERMATEMATYKOWI XIV Edycji Konkursu wręczono pamiątkową statuetkę. Sponsorami konkursu byli: Gmina Kościan oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Filialnej w Turwi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!