55-lecie szkoły

10 listopada 2023 roku na długo zapisze się w naszej pamięci. Tego dnia poza corocznym obchodem Narodowego Święta Niepodległości przeżywaliśmy także jubileusz 55-lecia funkcjonowania naszej szkoły. Uroczystość zgromadziła wielu gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz, byli dyrektorzy i kierownicy placówki, pracownicy aktualni i emerytowani, mieszkańcy Turwi i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób czują więź z turewską szkołą.

Część artystyczna obejmowała występy uczniów, którzy słowem, piosenką i tańcem ukazali swoje przywiązanie do Ojczyzny i patriotyzm.

Wkład w uświetnienie spotkania mieli seniorzy z Klubu Seniora „Złota Jesień”, którzy zachęcili do wspólnego śpiewu piosenek patriotycznych.

Swoje życzenia z okazji jubileuszu szkoły oraz gratulacje udanego występu wyraził pan zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda.

W podróż w czasie zabrała nas grupa złożona z p. dyrektor Jolanty Kalewskiej i czwórki absolwentów naszej szkoły: Marii Zmarz, Tomasza Klema, Bogdana Idkowiaka i Jarosława Wójta. Odegrali oni humorystyczną scenkę z życia klasy, która została przyjęta z ogromnym entuzjazmem.

Wielkim aplauzem zostali uhonorowani tancerze ze szkoły tańca „Poezja”, którzy zaprezentowali swoje talenty, jako podziękowanie dla wszystkich, którzy wnieśli wkład w funkcjonowanie szkoły.

Pan radny Tomasz Klem złożył wszystkim obecnym na uroczystości dyrektorom i kierownikom podziękowania za ich pracę oraz życzył dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszy.

Z okazji obchodzonej rocznicy zorganizowano konkurs plastyczny dla rodzin. Zadaniem było pokazanie sztafety pokoleń, która odbywa się w kolejnych rocznikach przeżywających swoja edukację, obejmującą całe rodziny. Nagrody wręczyli p. Mirosław Duda i p. Joanna Łabędzka.

Tak prezentowały się prace:

Na zakończenie odśpiewaliśmy „Sto lat” ciesząc się tak zacnym jubileuszem szkoły oraz mogliśmy poczęstować się urodzinowym tortem.

Z okazji jubileuszu p. Karolina Dudek przygotowała okolicznościową ulotkę, którą otrzymał każdy z uczestników uroczystości.