Rekolekcje wielkopostne 2024

W dniach 12-14.03.2024 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je dla nas ks. Patryk A. Nachaczewski, który aktualnie pełni funkcję wikariusza w parafii farnej w Kościanie.

Przez pierwsze dwa dni spotykaliśmy się w szkole, gdzie mogliśmy pogłębiać swoją wiedzę i wiarę.

W czwartek wyjechaliśmy do Poznania, aby odwiedzić Ostrów Tumski i Śródkę. Za przewodnika mieliśmy ks. Patryka, który urodził się i wychował właśnie w tym miejscu., więc czuł się jak u siebie w domu. Przeszliśmy Śródką i mostem Jordana, aby wejść do Bramy Poznania.

Po kolejnym spacerze znaleźliśmy się w Muzeum Archidiecezjalnym, Stanowisku Archeologicznym „Genius loci” oraz katedrze, gdzie dowiedzieliśmy się m.in. o chrzcie Mieszka I i początkach państwa Polskiego.

Dziękujemy za ten czas ks. Patrykowi i ks. proboszczowi, jak i wszystkim zaangażowanym.