Powitanie wiosny

Wiosna, wiosenka ach to Ty.🌞💚💐🌼🌷🌞 21 marca z wielką radością powitaliśmy nową porę roku. Najpierw wybraliśmy się na podchody, które zakończyliśmy nad nowo oczyszczonym stawem. Tam również wpuściliśmy rybkę, żeby spełniała wszystkie marzenia. Następnie odbył się niesamowity pokaz baniek mydlanych, które prowadziła urocza Flora. Nie uwierzycie ale te bańki były dymiącym wulkanem, ogniem oraz tak olbrzymie, że byliśmy w środku baniek. Po pokazie zjedliśmy ciepły popcorn i usiedliśmy do wiosennego bingo. To był bardzo wiosenny dzień.

Pierwszy dzień wiosny grupy przedszkolne „Biedronki” i „Motylki” uczciły zajęciami z sensoplastyki – czyli plastyki z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. W naszym przypadku była to ciecz niutonowska (cisto z mąki ziemniaczanej i wody), a także maty sensoryczne, które dzieci malowały farbami. Było dużo zabawny.